Tuesday, November 3, 2015

Leviathan

Aleksey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovichenkov, Sergey Pokhodaev, Roman Madyanov, Anna Ukolova, Aleksey Rozin

Selle filmi vaatamine oli osa ülikooli kodusest tööst.

Lühidalt öeldes äärmiselt masendav film. Terves filmis ei olnud mitte ühtegi positiivset tegelaskuju. Loo keskmes oli üks perekond, kellelt üritati nende maad ära võtta, sest sellele kohale taheti kirikut ehitada.

Filmi mõte oli kes maksab, see tellib ka muusika. Mind natuke huvitab, kuidas selline film üldse linastumiseni jõudis. Filmis näidatakse ühe tavalise tänapäeva Venemaa linnakese elu ja seda, kuidas seda tegelikult juhitakse. Selgelt tuuakse välja, et korruptsiooni eesotsas asub ei miski muu kui kirik. Näha on ka, milline on elanikkonna suhtumine valitsusse- piknikul tuuakse välja need kõikse paremad märklauad, milleks on poliitikute portreed.

Suurema osa filmist olid tegelased purjus või pohmellis. Natuke võttis muigama küll, aga täitsa võimalik, et selline ühe väikelinna elu olla võibki, kus suurt midagi ei toimu. Samas jõuti tööle ja saadi asjaajamisega hakkama.

8/10

No comments:

Post a Comment