Sunday, November 22, 2015

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Julianne Moore, Donald Sutherland, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman

Kuna sain üsna ootamatu kutse filmile, läksin sinna pea laiali otsas. Ei olnud meeles ega polnud ka üle vaadanud, kuidas eelmine osa lõppes. Samuti oli täiesti ununenud, et näitleja Philip Seymour Hoffman suri enne kui Mockingjay filmid valmis said. Režissöör Francis Lawrence ütles selle kohta, et Hoffmanil oli kaks olulist stseeni, mida ei jõutud filmida (üks Mockingjay esimesest osast ja teine teisest), kuid selle asemel, et kasutada digitaalset manipulatsiooni, kirjutati stseenid lihtsalt ümber. Oleks olnud hea, kui see oleks enne filmi meenunud. See on puhtalt oletus, aga nt lõpupoole on üks stseen, kus Haymitch loeb Katnissile ette Plutarchi kirja, ja mulle tundub, et originaalkäsikirja järgi oleks Plutarch need sõnad Katnissile isiklikult edastanud. (Kontrollisin, jep, Plutarch oleks pidanud selles stseenis olema.)

Panemi sõda liigub üha enam mässuliste võidu suunas ning on märgata, et president Snow hakkab aru saama, et tema jaoks on sõda kaotatud. Mässuliste juht president Coin näitab aga järk-järgult oma uut palet. Katniss, nagu ikka, peab igasuguseid korraldusi eirama ja kangelast mängima. Jah, nagu selliste filmidega ikka, kohati tõmbas imalaks, aga samas olid ka rohkem kui paaril korral silmad märjad (kuid Elmo petsin ära, ei pannud tähele).

8/10

No comments:

Post a Comment