Tuesday, December 29, 2015

Star Wars VII: The Force Awakens

Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac

Olen filmi päris mitu päeva saanud seedida ja kuulnud kõikvõimalikke arvamusi. On neid, kes arvavad, et film on liiga eelmiste fanfiction ja kui pole varasemaid osasid näinud, jääb see liiga segaseks, kuid ise kaldun pigem sellele poolele, et film oli eelmistest liiga erinev. Oli analooge ja originaalnäitlejad said paar sõna öelda, kuid kõik oli kuidagi nii võõras.. Uued protagonistid ja antagonistid.. jedid-sithid on kadunud. Ma ei tea... Need väiksed viited varasematele sündmustele olidki kõik, mis seda filmi veel Star Warsiks tegid.

Iseseisva filmina ei olnud see kindlasti halb, põnev oli vaadata, kuid praeguse seisuga on mul raske teda originaalfilmidega siduda. Kuna SW filmides ei ole kombeks kõike kohe esimeses väljatulevas osas ära öelda, siis lootus jääb, et järgmise kahe osaga saab pilt terviklikuks ning võib-olla paraneb tänu neile isegi praeguse filmi mulje.

Üks asi, mis aga korralikult häiris oli fakt, et Rey- igasugust väljaõpet omamata ja olles veel mõni hetk tagasi arvanud, et jedid on müüt, oskas suurepäraselt jõudu kasutada. Loodan siiralt, et see selgitatakse järgnevates filmides ära, sest vastasel juhul on tegemist lihtsalt kohutava solvanguga kõigile jedidele, kes on pool elu õppinud, et saada tõelisteks jedideks.

Teine asi, mida ma südamest loodan on see, et Rey ei ole Skywalkeritega kuidagi suguluses, sest see oleks kaugelt liiga imal. Nagu Internetis viimasel ajal naljatatakse- kogu galaktika pööratakse pea peale ühe perekonna tüli pärast? 

Iseseisva filmina võiks olla 8 (huumor oli mõnus), Star Warsi uue osana 6. Kokku 7.

7/10

No comments:

Post a Comment