Tuesday, October 6, 2020

Tenet

 Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Clemence Poesy, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Juhan Ulfsak, Ivo Uukkivi, Sander Rebane

Eestlaste jaoks üks oodatuim film ja loomulikult käisin seda suurel kinoekraanil vaatamas. Tõenäoliselt oleks meeldinud ka siis, kui see poleks kuidagi Eestiga seotud, aga tuttavad paigad ja omad näitlejad andsid sellele nii mõnusa lisa. 

Lugu ise oli kaasahaarav, aga mitte üleliia segane. Peategelane, kelle nime ei nimetata ja keda mängis John David Washington (kes muide on Denzel Washingtoni poeg!! see oli üks suurimaid üllatusi ja samas peale avastust nii ilmselge, neil on sama nägu ju!), sai ülesandeks päästa maailm, takistades kolmanda maailmasõja puhkemist. "Paha" rollis oli vene oligarh Andrei Satar, keda mängis iirlane Kenneth Branagh, kellel oli uudne tehnoloogia, mille abil oleks võimalik maailm hävitada. 

Tõenäoliselt peaks seda mitu korda vaatama, et kõiki nüansse tabada, aga mulle meeldis, et natukenegi tähele pannes oli võimalik näha vihjeid sündmustest, mis hakkavad toimuma, sest nad juba olid juhtunud, lihtsalt teises järjekorras. Iga kord, kui suutsin midagi sellist tabada, valdas mind rõõmujoovastus. Ma saan aru! Ma tean!

Peale kinosaalist lahkumist valdas kerge tühjuse tunne. Mis edasi? Nagu peale kaasahaaravaid lugusid ikka, oleks tahtnud natukene veel..

10/10

No comments:

Post a Comment